Żywe zielone ściany

 

Jesteśmy osobami lubiącymi otaczać się pięknymi przedmiotami, rzeczami i przebywać w otoczeniu ładnych elementów. Wiąże się to z naszym zmysłem estetyki, wrażliwością i wykształceniem. Staramy się robić wszystko aby nasze mieszkania, domy oraz całe otoczenie były coraz bardziej ładne i estetyczne. Dlatego też podążamy za różnymi trendami mody w tym zakresie. Pomocą mogą nam służyć różnego rodzaju programy telewizyjne, czasopisma fachowe, organizowane wystawy a nawet nasze obserwacje zmian zachodzących w przyrodzie i naszym otoczeniu.

Skąd wziąć zieloną ścianę?

żywa zieleń we wnętrzachTo właśnie przyroda stała się motorem napędzającym nowe zmiany zachodzące w dekoracji i urządzaniu wnętrz. W ostatnim czasie powstał nowy trend w tej dziedzinie i z ogromnym rozpędem wdarł się do naszych domów, biur i firm, restauracji a nawet poradni. Hitem tych ostatnich dni stała się żywa zieleń we wnętrzach. Są to pięknie wykonane ściany z żywych roślin które możemy zamontować w każdym wnętrzu zarówno w prywatnym mieszkaniu jak i budynku użyteczności publicznej. Ściany te stanowią nowoczesny element dekoracyjne, może on być stacjonarny lub mobilny. To znaczy dekoracja tego typu może być zamontowana na ścianie znajdującej się na przykład w jadalni, salonie, sypialni czy innym tego typu pomieszczeniu. Ale może też być stworzona na zasadzie parawanu i wówczas będzie to rodzaj dwustronnej przesuwanej ściany. Żywa zieleń stanowi nie tylko element dekoracyjny lecz również ma duże znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Z pewnością doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że rośliny poprawiają nawilżenie otoczenia i pochłaniają szkodliwe substancje zwłaszcza formaldehyd który znajduje się w każdej farbie czy rozpuszczalniku. Tym samym doskonale oczyszczają powietrze co nie pozostaje bez znaczenia dla naszego zdrowia i tworzą zdrowy klimat w pomieszczeniu. Działają również jako swego rodzaju katalizator, to znaczy wyciszają wnętrze mieszkania ale również tłumią odgłosy dochodzące z ulicy. Jeśli połączymy rośliny kwitnące z zielonymi możemy uzyskać doskonałe efekty wizualne.

Oczywiście najlepiej skorzystać z pomocy fachowców, bo tylko oni wiedzą jakie rośliny można z sobą łączyć i jakie zestawy i kompozycje tworzyć. Z roślin możemy tworzyć wszystko, mogą to być mapy, napisy, zegary i wszystko to, co tylko przyjdzie nam do głowy. W przedsiębiorstwach  często powstaje z nich tło i logo firmy co bardzo korzystnie wpływa na kontakty z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Warto więc zainteresować się tą formą dekoracji.