Wybór pieluch tetrowych na rynku

Pierwsze dziecko dla młodych rodziców może być nieco stresującym wydarzeniem. W związku z tym bardzo chcą, aby wyprawka była odpowiednio dobrana. Decydują się na różne ubranka, zabawki i inne akcesoria. Ważne i najbardziej potrzebne są jednak pampersy, których zużywa się naprawdę dużą ilość. Dlatego dobrą alternatywą są pieluszki tetrowe, które niegdyś były jedyną opcją dla naszych mam. Służyć mogą one nie tylko zamiast pampersów, ale ew przypadku wielu innych czynności. Są bardzo polecane, przyjemne dla skóry dziecka i ekologiczne.

Praktyczne wykorzystanie pieluch tetrowych na co dzień

praktyczne pieluchy tetrowe koloroweJeżeli chcemy odpowiednio skompletować wyprawkę dla dziecka to musimy zdecydowanie sporządzić listę niezbędników dla malucha. Dzięki temu będziemy wiedzieć czego potrzebuje oraz co już zakupiliśmy. Warto jednak przede wszystkim przyjrzeć się pieluchom tetrowym, które doskonale mogą zastąpić znane nam obecnie pampersy. W końcu niegdyś nasze mamy i babcie używały tylko ich. Są to praktyczne pieluchy tetrowe kolorowe oraz klasyczne białe, a korzystanie z nich jest bardzo ekologiczne. Dodatkowo nie używa się ich jedynie jako zastępstwo pampera. Mają wiele ciekawych zastosowań takich jak to, iż latem możemy okryć dziecko nią jak kocykiem, który odgradza malca od słońca, jednak nie grzeje. To doskonały ręcznik do buzi po posiłku, pluszak, gdy tetra jest wystarczająco duża, a również idealna podkładka, gdy dziecko chcemy przewinąć albo podtrzymać mu głowę, gdy ulewa. Warto jednak zwracać uwagę na to jakie pieluszki tetrowe kupujemy. Najlepiej, aby miały minimum 120 gramów na metr kwadratowy bawełny, dzięki czemu będą o wiele bardziej wytrzymałe i chłonne. Pielucha taka musi też być wystarczająco duża. Jeśli zastanawiamy się w jaki sposób prać ten produkt to przede wszystkim należy pieluchę opłukać albo wyrzucić zawartość do toalety. Dopiero wtedy możemy wrzucić je do prania w temperaturze około 90 stopni Celsjusza. Wystarczy proszek lub płyn do ubrań dla noworodków. To najlepszy sposób na pranie ich.

Coraz więcej osób decyduje się na zakup zestawu pieluch tetrowych dla malucha, gdyż są o wiele tańszym zakupem, a przy okazji bardzo ekologicznym. Niegdyś spisywały się one fenomenalnie, przez co nie kupowano pampersów. Obecnie coraz częściej widuje się tetry u rodziców. Są one przyjazne skórze dziecka, gdyż wykonuje się je z bawełny. Przepuszczają powietrze, nie podrażniają skóry i są bardzo łatwe do prania. Na pewno rodzice decydujący się na nie będą bardzo zadowoleni z dokonanego zakupu.