Urlop w Karkonoszach

Karkonosze to malownicze pasmo górskie, które należy do Sudetów. Rozciąga się zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej. Najważniejszymi i największymi miastami, które leżą w obrębie tych gór, są między innymi Szklarska Poręba, Jelenia Góra czy Karpacz. Są to miejscowości bardzo atrakcyjne, nie tylko ze względu na bliskość gór, lasów i licznych terenów zielonych, ale także wielu miejsc relaksu.

Apartamenty w Karkonoszach

apartamenty karkonoskieSudety, a w szczególności Karkonosze, to przepiękne, bajkowe tereny, położone na południu Polski, tuż przy  granicy z Czechami. Dogodna lokalizacja trzech głównych miast, leżących na terenie Karkonoszy, umożliwia nam skorzystanie z wielu pobliskich atrakcji. Przykładowo, ze Szklarskiej Poręby do czeskiego miasta Harrachov dojazd trwa niecałe 20 minut. Dzięki temu, będąc w Karkonoszach w okresie zimowym, możemy wybrać się tam na jeden z wielu konkursów w skokach narciarskich. Jeśli chodzi o decyzję jakie apartamenty Karkonoskie wybrać, to oprócz pokoi w Szklarskiej Porębie można zdecydować się na nocleg w Jeleniej Górze lub Karpaczu. Również w wielu okolicznych wsiach z pewnością odnajdziemy ciekawe miejsca noclegowe w przystępnej cenie. Karpacz to miejscowość leżąca u podnóża najwyższego, Karkonoskiego szczytu – Śnieżki. Dlatego jest to miejsce idealne, aby wybrać się na spacer i zdobyć szczyt Śnieżki. Z samej góry możemy obserwować przepiękny i zapierający dech w piersiach widok, który zachwyci każdego. Cały Karpacz to miasto zabytkowe, z przełomu XIX i XX wieku. Znajduje się tu wiele starych domów oraz kościołów, na przykład drewniana świątynia z XIII wieku. Miłośnicy obcowania z przyrodą również znajdą tu coś dla siebie, niedaleko Karpacza oraz na terenie Jeleniej Góry, rozciąga się Karkonoski Park Narodowy, w którym możemy spotkać muflony, gatunek dzikiej owcy, pierwotnie pochodzący z Korsyki. Poza tym, ornitolodzy znajdą tam ponad 90 gatunków ptaków, które można obserwować w ich naturalnym środowisku. Są nimi różnego rodzaju sowy, cietrzewie, drozdy oraz głuszce.

Miasta leżące w Karkonoszach oferują wiele atrakcji turystycznych, sportowych, uzdrowiskowych oraz dają możliwość bliskiego obcowania z naturą. Dzięki zdecydowaniu się na urlop w te bajkowe okolice możemy doświadczyć niezapomnianych wrażeń i wspomnień na lata. Szybkie dotarcie we wszystkie interesujące nas miejsca zapewni wybranie noclegu w jednym z trzech głównych miast Karkonoszy, którymi są Jelenia Góra, Karpacz lub Szklarska Poręba. Poza bliskim otoczeniem gór, są to miasta duże, w których na pewno nie będziemy się nudzić.