Szukając odpowiedniego domu do założenia przedszkola

 

Każdy z nas prędzej czy później pragnie ułożyć sobie życie. nadszedł czas i na mnie, tylko, że ja inwestuje głównie w dobro materialne, a wiec zakładam firmę. Z wykształcenia jestem pedagogiem, więc mam uprawnienia do tego, abym mogła założyć przedszkole na dzielnicy w Lublinie. Według badań ankietowanych brakuje tutaj takiego punktu, dlatego tez uważam, że jest to całkowicie trafny pomysł, który może być nie lada żyłą złota. Musze poszukać przede wszystkim odpowiedniego miejsca na dzielnicy Szerokie.

Jaki powinien być dom przedszkolny?

domy - Szerokie w LublinieDom, w którym ma się znajdować przedszkole przede wszystkim powinien być w stanie surowym, ponieważ nie mam zamiaru kupować starych domów, które będą wymagały remontu. Stać mnie przede wszystkim na piękny i nowoczesny budynek, ponieważ to przyniesie mi zyski. Każdy rodzic chciałby puścić do przedszkola nowocześnie urządzonego swojego maluszka. Nowe domy są całkowicie pozbawione pleśni. Takie powinny być, by nie stanowiły zagrożenia alergią. Stawiam w końcu na zdrowie. Jakie mają być jeszcze domy – Szerokie w Lublinie oferuje na dzielnicy nowoczesne budynki. Ja pragnę zainwestować w duży dom z wielkim ogrodem. Nie chciałabym, aby był parterowy. Jedno piętro wystarczy dlatego, aby dzieci nie musiały poruszać się po schodach. W końcu wiemy, jakie one są – unikajmy nieszczęścia. Wokół domu teren zielony przyda się do tego, aby urządzić na nim wspaniały plac zabaw. Tutaj w ciepłe dni będą również odbywać się zajęcia. Dom musi mieć podłączony prąd oraz dostęp do kanalizacji. Nie musi mieć pomalowanych ścian – tym wszystkim zająłby się mój znajomy kolega, który pracuje przy remoncie nowoczesnych budynków i apartamentów. Nie mniej jednak pragnę dużej powierzchni domu. Dlatego, że muszą znaleźć się w nim trzy sale, łazienka, pomieszczenie socjalne oraz gabinet lekarski. Dzięki temu wszystko będzie zgodne z prawem i standardami. Chciałabym dom ładnie zaprojektować. Dobrze by było, aby miał kolorowe ściany i mocne podłogi, jednak tym wszystkim zajmie się właśnie kolega, o którym wspomniałam.

Na lublińskiej dzielnicy mam już kilka wypatrzonych punktów, w których mogłabym założyć prywatne przedszkole. Liczy tu się również komunikacja i to, czy ulica jest wyremontowana. Myślę, że wybiorę jeden z domów na sprzedaż i już zacznę działać, by w przyszłym roku już móc założyć przedszkole. A może jeszcze w tym roku mi się uda? Kto wie, zobaczymy jak to pójdzie z zakupem domu. Być może zdążyłabym zorganizować wszelkie formalności, ale fachowiec musiałby do tego znaleźć czas.