Szelki do samochodu dla psa

Jako właściciele jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych czworonogów nie tylko w domu, ale również podczas podróży samochodem. Przewożone w nieodpowiedni sposób zwierze może stać się dużym zagrożeniem zarówno dla naszego życia jak i innych uczestników ruchu drogowego. Żeby przejażdżka samochodem była dla każdego komfortowa i nie zagrażała niczyjemu życiu warto wyposażyć się w odpowiednie samochodowe pasy dla psa.

Jak się sprawdzają szelki dla psa?

sprawdzone szelki dla psa do samochoduSzelki do przewożenia psa są jednym z najważniejszych elementów wyprawki w momencie kiedy decydujemy się na jego adopcje lub kupno. Nie ważne ile będziemy jeździli z naszym pupilem i na jakie odległości. Wsiadając z nim do samochodu musimy brać pod uwagę różne scenariusze. Sprawdzone szelki dla psa do samochodu zabezpieczają go w podobny sposób, w jaki pasy chronią człowieka na przykład podczas gwałtownego hamowania lub zderzenia z różnego rodzaju obiektem. Dobrej jakości szelki, które w prawidłowy sposób dopasujemy gwarantują bezpieczeństwo. Zwierzę, które podczas wypadku nie jest przypięte specjalnymi pasami pod wpływem gwałtownego hamowania może wyrządzić dużą krzywdę zarówno sobie jak i kierowcy czy też innym pasażerom. Jego bezwładne ciało zadziała wówczas jak pocisk. Dlatego też mówi się, że szelki chronią również kierowcę i pasażera w razie kolizji. Mimo, że przypominają te, które używamy codziennie podczas spacerów zdecydowanie się od nich różnią istotnymi szczegółami. Nie posiadają one plastikowych zapięć, a wszelkie klamry są wykonane z metalu. Jest on bardziej odporny w momencie kiedy działają na niego duże siły rozciągające. Wyściełane są one miękkim i bardzo wytrzymałym materiałem. Chroni to klatkę piersiową i tchawicę naszego psa. Niekiedy posiadają końcówkę identyczną do tej jaka jest przypięta do naszych pasów bezpieczeństwa. Ułatwia to przymocowanie szelek w aucie. Musimy pamiętać, aby podczas zakupu odpowiednio je dopasować do wielkości i wagi naszego czworonoga. Najlepszym wyborem będą szelki, które przeszły dwa testy: statyczny, czyli test wytrzymałości na rozciąganie oraz dynamiczny. Trzeba pamiętać, że posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale również duży obowiązek.

Każdy z nas wie, że podróżując samochodem powinniśmy mieć zapięte pasy. Jest to jeden z środków bezpieczeństwa, który ochroni nas przed utratą życia. Bardzo często zapominamy o naszych pupilach, które są narażone w równym stopniu co my. Zwierzę podczas jazdy samochodem powinno być tak samo zabezpieczone jak my. Najlepszym sposobem na to jest wyposażenie się w specjalne szelki dla psa, które przypinamy jak zwykły pas.