Soki w walce z rakiem

 

Od dawna wiadomo, że dieta ma ogromne znaczenie na nasze zdrowie. Wystarczy brak jednej, kluczowej dla naszego organizmu witaminy, aby zaczęły się pojawiać stany chorobowe. Dlatego tak ważna jest odpowiednio skomponowana dieta, która dodatkowo będzie nas chronić przed niebezpiecznymi chorobami. Jedną z chorób cywilizacyjnych, na którą ciągle nie ma skutecznego lekarstwa, jest nowotwór. Choć można z nim walczyć na wiele sposobów, to szanse na wygranie nie są zawsze zadowalające.

Czy w pokonaniu raka pomogą nam soki?

sok z noni na rakaDla wielu osób, postawiona diagnoza jest niemalże wyrokiem śmierci. Nie każdy wie, że wczesne wykrycie nowotworu daje spore szanse na wyleczenie. Można stosować kilka metod leczniczych w tym samym czasie, co dodatkowo zwiększa szanse na pokonanie choroby. Istnieją naturalne metody, które także mają pewien poziom skuteczności. Sok z Noni na raka jest ciągle mało znaną metodą, ale dość skuteczną, ze względu na szerokie działanie lecznicze. Jest to produkt uzyskiwany z owoców morwy indyjskiej, która naturalnie rośnie jedynie w regionie południowo – wschodniej Azji i na Pacyfiku. Aby sok miał dobroczynny wpływ na ciało, musi być spożywany na surowo. Ma on silne działanie antynowotworowe, antygrzybiczne, antywirusowe i antybakteryjne. Regularne spożywanie soku z Noni, pomaga naszemu organizmowi zwalczać wszelkie infekcje. Duża zawartość antyoksydantów, przeciwutleniaczy i polifenoli skutecznie wzmacnia barierę ochronną i układ odpornościowy, który przy chorobie nowotworowej może być bardzo osłabiony. Nietypowym działaniem soku z Noni jest możliwość chronienia naszego DNA przed szkodliwymi mutacjami, które mogą prowadzić do rozwoju nowotworu. Regularne spożywanie soku pozwala na obniżenie poziomu złego cholesterolu, a tym samym przeciwdziałając rozwojowi miażdżycy. Sok powinien być spożyty w ciągu dwóch tygodni od momentu otwarcia i przechowywany w warunkach chłodniczych. Zawiera dużą dawkę witaminy C, która może ulegać utlenianiu, jeżeli butelka będzie dłużej otwarta.

Każdy kto chce żyć zdrowo, musi przede wszystkim dbać o to co znajduje się w jego menu. Taka profilaktyka jest w stanie nas uchronić przed wieloma chorobami. Wszelkie nowotwory są bardzo podstępne, ponieważ przez wiele lat mogą w ogóle nie dawać o sobie znać, a kiedy nasz stan zdrowia nagle się pogorszy, będzie już za późno na skuteczne leczenie. Sok z Noni Tahitian jest niezastąpiony w walce z rakiem, bo skutecznie chroni nasze DNA i przeciwdziała jego mutacjom, powodującym rozwój groźnych nowotworów.