Przeznaczenie kontenerów na odpady

Kiedy decydujemy się na wynajęcie kontenera, to powinniśmy dokładnie określić jaki rodzaj odpadu będziemy w nich składować. Niektóre kontenery są tak delikatne i wrażliwe na zanieczyszczenia, że nie można do nich składować różnego rodzaju brudnych odpadów papierowych takich jak tapety czy opakowania produktów sypkich. Zawsze powinniśmy dokładnie zapytać przedstawiciela firmy wywożące odpady, który kontener powinniśmy wybrać, aby spełniał nasze potrzeby.

Jak dobrać odpowiedni kontener na gruz?

gruz - wrocławZawsze, kiedy wykonujemy prace remontowe to musimy liczyć się z tym, że powstanie wiele ilości różnego rodzaju odpadów budowlanych a w szczególności gruzu. Takich odpadów musimy pozbyć się w sposób legalny, ponieważ nie można ich tak po prostu wyrzucić na śmietnik, gdyż grożą za to surowe kary, a dodatkowo moglibyśmy zniszczyć śmieciarki. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wynajęcie kontenera od firmy oferującej wywóz gruzu. Takie firmy bardzo często posiadają specjalne kontenery, które podstawione są w wyznaczone przez nas miejsce, a następnie zabierane wraz z całą zawartością i utylizowane w odpowiednim miejscu. Nie musimy wtedy martwić się o to, gdzie trafi gruz – Wrocław jest miastem, na którego terenie możemy wynająć kontenery z pokrywą oraz kontenery otwarte. Firmy oferujące wywóz odpadów Budowlanych posiadają kilka kontenerów o różnej pojemności. Większość z nas nie ma pojęcia, jakie wielkości kontener wybrać i dlatego warto skonsultować swoją sytuację z doświadczonym pracownikiem firmy zajmującej się utylizacja odpadów. Będzie on nam w stanie doradzić czy będziemy potrzebować małego kontenera o pojemności dwóch metrów sześciennych, czy lepiej będzie wybrać kontener, który posiada nawet 30 m sześciennych pojemności. Bardzo często wiele osób decyduję się na wynajęcie kilku kontenerów o mniejszej pojemności, aby mieć kontenery na odpady budowlane, a także na gruz oraz na ziemię i inne śmieci. Kontenery wynajmuje się, wtedy gdy dokonujemy remontu i nie chcemy składować wszystkich odpadów obok naszego domu.

Wiele osób zwraca również uwagę na cenę, ale koszty zależą głównie od firmy, w której będziemy wynajmować kontener. Cena uzależniona jest przede wszystkim od pojemności kontenera, które wynajmujemy, a także od czasu, na jaki potrzebujemy wynająć taki pojemnik. Niektóre firmy oferują dodatkowe usługi takie jak sprzątanie całego terenu po budowie oraz regularny wywóz zapełnionego kontenera. Istnieje również możliwość wynajęcia specjalnego worka typu big-bag.