Profesjonalne usługi pogrzebowe w niskiej cenie

Wczoraj zmarł mój wujek, co nie było dla naszej rodziny wcale zaskoczeniem. Spodziewaliśmy się tego, ponieważ wujek długo chorował na stwardnienie rozsiane. Doszło nawet do tego, że musiał jeździć na wózku inwalidzkim. Ciocia poprosiła mnie, abym pomogła jej w znalezieniu profesjonalnego zakładu pogrzebowego na terenie Wrocławia. Nie było z tym żadnego problemu, bo we Wrocławiu prosperuje aż trzydzieści zakładów pogrzebowych. Wujek chciał zostać skremowany, a ja wiadomo, nie każda firma pogrzebowa świadczy tego typu usługi.

Niskie ceny usług pogrzebowych we Wrocławiu

fachowe usługi pogrzebowe we wrocławiuUdało mi się znaleźć renomowaną firmę pogrzebową z Wrocławia. W dodatku, ceny usług wcale nie były wysokie. Koszt kremacji wynosił zaledwie trzysta pięćdziesiąt złotych, co jest naprawdę niską ceną. Spotkałam się nawet z tym, że koszt kremacji wynosił osiemset złotych. Proces kremacji przebiegał w ten sposób, że wujek, zanim został skremowany, przez pół godziny spoczywał w trumnie. Został elegancko ubrany, a nawet miał zrobiony makijaż. Pojawił się tez fotograf, którego wcześniej zamówiłam. Mieliśmy chwilę na ostatnie pożegnanie wujka. W tle leciała piękna, żałobną muzyka, która dodawała tej chwili podniosłości. Byliśmy zaskoczeni, że tak fachowe usługi pogrzebowe we Wrocławiu są w dosyć przystępnej cenie. Wystarczyło dobrze poszukać w internecie.Ten zakład pogrzebowy miał najnowocześniejszy piec kremacyjny we Wrocławiu, w którym zwłoki palą się znacznie szybciej. Zazwyczaj, ciało pali się przez dwie godziny w temperaturze tysiąca dwustu stopni. Tutaj, wystarczyła godzina, aby zwłoki zostały spalone. Zakupiliśmy piękną, ceramiczną urnę za pięćset złoty. Na drugi dzień odbył się tradycyjny pogrzeb z udziałem księdza. Po ceremonii poszliśmy zjeść uroczysty obiad. Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług tego zakładu pogrzebowego, bo zajął się też wszelkimi formalnościami, nawet zorganizował nam stypę. To było dla nas duże ułatwienie, bo nie musieliśmy martwić się o rezerwację wolnego lokalu. 

Nie łatwo jest się pogodzić z odejściem bliskiej osoby. Wydawało się, że nasza rodzina jest na to przygotowana, ale tak naprawdę, chyba nie jest możliwe przygotowanie się na śmierć. Dobrze, że dzisiaj funkcjonują takie zakłady pogrzebowe, które zajmują się formalnościami. Jesteśmy zadowoleni, że nie pochowaliśmy wujka w tradycyjny sposób. Dzisiaj, kremacje są bardzo popularne, bo przede wszystkim wiąże się to z dużo niższymi kosztami pogrzebu. Niestety, ale zasiłek pogrzebowy jest skandalicznie niski, bo wynosi cztery tysiące złotych.