Profesjonalne mycie suchym lodem!

Czyszczenie suchym lodem to mało inwazyjna, innowacyjna metoda strumieniowa, w której jako czynnika roboczego używa się granulatu suchego lodu. Dzięki bardzo wysokiej wydajności, skuteczności działania i braku zanieczyszczeń, czyszczenie suchym lodem powoli wypiera dotychczasowe metody czyszczące, takie jak obróbka strumieniowa piaskiem, szkłem bądź czyszczenie przy użyciu agresywnych środków chemicznych.

Jakie są zalety czyszczenia suchym lodem?

profesjonalne czyszczenie suchym lodemUrządzenie do czyszczenia suchym lodem z ang. “iceblaster” wykorzystuje silnie skompresowane powietrze, które dzięki specjalnej dyszy rozpędza granulki suchego lodu do prędkości powyżej 500 km/h. Powstała energia kinetyczna w połączeniu z niską temperaturą granulatu (- 78,5°C) powoduje utratę elastyczności oraz pękanie powłoki zanieczyszczenia. Rozpędzone cząstki suchego lodu wdzierają się w powstałe szczeliny i tam przechodzą ze stanu stałego w gazowy. Proces ten powoduje odspajanie zabrudzenia, profesjonalne czyszczenie suchym lodem, jednak nie uszkadza (nawet wyjątkowo delikatnych) powierzchni. Umożliwia też czyszczenie materiałów wrażliwych na korozję i kontakt z wodą. Zalety czyszczenia za pomocą suchego lodu :Bez demontażu Maszyny, formy wtryskowe, narzędzia i taśmy produkcyjne nie wymagają demontażu na czas czyszczenia metodą strumieniową. Zalety suchego lodu: z łatwością dociera do najdrobniejszych szczelin i zakamarków, minimalny czas przestoju, brak konieczności demontażu linii produkcyjnych, gwarantuje krótkie przestoje i pozwala znacznie zmniejszyć koszty czyszczenia, metoda przyjazna środowisku: procesie czyszczenia nie stosuje się żadnych detergentów. Istotnym jest również brak uszkodzeń powierzchni. Suchym lodem można czyścić bardzo delikatne powierzchnie bez ryzyka ich uszkodzenia (metoda jest niekorozyjna i w minimalnym stopniu erozyjna). Metoda jest całkowicie bezpieczna, gdyż nie ma charakteru ściernego, działając jedynie powierzchniowo. Wykorzystując suchy lód, podejmujemy się czyszczenia zarówno maszyn, różnego rodzaju konstrukcji, podwozia samochodów, plastików, silników oraz innych urządzeń, zajmujemy się usuwaniem brudu z elementów będących w ruchu.

Zanieczyszczone maszyny są znacznie mniej wydajne, a przy tym narażone na częste awarie. Decydując się na czyszczenie suchym lodem, jesteś w stanie lepiej przygotować swoje urządzenia do kolejnych zadań produkcyjnych. Technologia jest wykorzystywana w zakładach, lakierniach, drukarniach, piekarniach, a także wszędzie tam, gdzie nie można przeprowadzić czyszczenia za pomocą wody.