Produkcja mebli na użytek szkół

Szkoły podstawowe mają to do siebie, że wiek uczniów jest bardzo zróżnicowany. Co za tym idzie, również wzrost uczniów jest różny. Szkoła musi dostosować odpowiednio meble, aby dzieci mogły uczyć się nie tylko wygodnie, ale także bezpiecznie. Nieodpowiednie dobranie mebli może powodować problemy w okresie wzmożonego wzrostu. Najmłodsze dzieci mają około metra wysokości, natomiast ósmoklasiści mogą mieć nawet powyżej sto osiemdziesiąt centymetrów. Dlatego dyrekcja musi zadbać o ławki szkolne oraz krzesełka. 

Meble szkolne od producenta

producent mebli szkolnychSzkoła, która zgłosiła zamówienie do producenta takich mebli może liczyć na kilka pakietów. Przede wszystkim pakiety różnią się wysokością elementów umeblowania. Producent mebli szkolnych musi uwzględniać wiek uczniów. Szkoła może zamówić daną ilość kompletów. Komplet to jedna ławka oraz dwa krzesła do niej. Trzeba wiedzieć, że producenci dodają niektóre rzeczy do ławek, aby korzystanie z nich było wygodniejsze. Może to być na przykład pojemnik na przybory szkolne, aby nie leżały one rozsypane na ławce. Meble najczęściej wykonane są z drewna oraz aluminiowych rurek. Zapewnia to przede wszystkim lekkość wszystkich elementów, a także ich estetykę. Poza tym krzesełka powinny być twarde. Dzięki temu uczniowie spędzający nawet osiem godzin dziennie w ławce szkolnej nie odczują bólu kręgosłupa. Oparcie profilowane jest w taki sposób, aby uczeń mimowolnie usiadł w pozycji wyprostowanej. Ławki pokrywa się lakierem bezbarwnym, który pozwala na łątwe usunięcie wszystkich zabrudzeń, w tym napisów wykonanych długopisem lub markerem. Poza tym każda ławka oklejona jest okleiną zabezpieczającą. Cechuje ją wysoka twardość, dzięki czemu bardzo trudno jest ją uszkodzić. Wszystkie elementy są antypoślizgowe. Dlaczego tak jest? Zdarza się, że uczniowie w chwili nieuwagi nauczyciela wchodzą na ławki. Nie można pozwolić sobie na poślizgnięcie, a co za tym idzie upadek ucznia, który może mieć bardzo niekorzystne następstwa dla jego zdrowia. Nóżki mebli są podklejone filcem. 

Filc, który jest użyty do podklejenia ławek ma dwa zadania. Po pierwsze doskonale zabezpiecza przed rysowaniem podłogi. Taki filc wykorzystywany jest nie tylko w szkołach, ale również w domach do zabezpieczenia podłogi przed meblami. Po drugie ten materiał sprawi, że mebel będzie bardziej stabilny. Podczas pisania w zeszycie ławka nie będzie się kiwać ani wydawać irytujących dźwięków. Znacznie zwiększa to komfort pracy. Pamiętajmy, że nauka dla dziecka jest czymś w formie pracy zawodowej.