Pozytywne działanie herbaty rooibos

 

Większość z nas lubi zaczynać dzień od kubka gorącego napoju. Najczęściej jest to kawa lub ulubiona herbata, które pobudzają nas do życia oraz sprawiają, że poranek jest zdecydowanie przyjemniejszy. Zarówno amatorów kawy, jak i herbaty nie brakuje, a różnorodność gatunków sprawia, że każdy smakosz może znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Na szczególne uznanie zasługuje herbata rooibos, której łagodny smak oraz ciekawy kolor, a także właściwości lecznicze sprawiają, że jest ona chętnie pita zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Doskonałe zdrowie dzięki herbacie rooibos

herbata rooibos sklepZnana jest od pokoleń wśród mieszkańców Południowej Afryki, a obecnie święci triumfy także na rynku europejskim. Wielu osobom każdego dnia towarzyszy herbata rooibos Sklep, gdzie można nabyć ten napój, oferuje zarówno herbatę rooibos czerwoną, jak i zieloną. Odpowiednie parzenie tej herbaty gwarantuje jej najlepszy smak oraz aromat. Czerwona herbata rooibos ma brązowy kolor, a jej smak jest słodki, z kolei zielony ma trawiasty posmak. Dzięki zawartości garbników w herbacie rooibos można wyczuć delikatną goryczkę. Nie ma działania pobudzającego, gdyż nie zawiera kofeiny, dlatego można pić ją o każdej porze dnia, nawet przed snem. Herbata jest prawdziwą skarbnicą mikro oraz makroelementów, znajdziemy w niej potas, magnez, wapń, żelazo, mangan oraz cynk. Jest to doskonały środek na zachowanie młodości przez jak najdłuższy czas, co zawdzięcza zawartości przeciwutleniaczy. Z kolei kwas cynamonowy i benzoesowy odpowiadają za bakteriobójcze oraz grzybobójcze właściwości herbaty rooibos. W przypadku podwyższonego ciśnienia krwi, warto po nią sięgać, gdyż łagodzi stres oraz uspokaja. Pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, zmniejszając ryzyko chorób serca. Po herbatę rooibos mogą sięgać także dzieci, gdyż jest to środek łagodzący bóle brzucha oraz kolki u najmłodszych, można zmieszać ją z mlekiem, by dziecko chętniej ją piło. Herbata ma właściwości rozkurczowe, zapobiega biegunkom oraz świetnie sprawdza się w przypadku wielu problemów jelitowych. Jest ona także doskonałym sposobem na walkę z wysypką, trądzikiem a także innymi problemami skórnymi. Spowalnia procesy starzenia, chroniąc przed pojawieniem się zmarszczek.

Tą wyjątkową herbatę można wykorzystać także jako lek wspomagający leczenie astmy oraz zapalenie oskrzeli, wspomaga wykrztuszanie, dzięki czemu świetnie sprawdza się w przypadku problemów z układem oddechowym. Regularne picie herbaty rooibos pomaga w leczeniu wielu schorzeń, jest ona niezwykle zdrowa, a jednocześnie smaczna. Warto podawać ją nawet małym dzieciom, by także one mogły czerpać pełnymi garściami z jej wspaniałych właściwości i cieszyć się doskonałym zdrowiem.