Potrzebowałem szybko zatrudnić pracownika z Ukrainy

Prowadzę własne gospodarstwo rolne. Głównie składa się ono z dużej ilości sadów. W tym roku wszystkie drzewa owocowe bardzo mocno obrodziły. Moi pracownicy, których do tej pory zatrudniałam nie wyrabiali z pracą. Jeśli szybko nie zatrudniłabym kogoś do pomocy, owoce by opadły i się zmarnowały. Mało było jednak chętnych osób, które chciałyby w lecie pracować fizycznie. Sąsiadka doradziła mi, żebym zatrudniła pracowników z Ukrainy albo innych imigrantów, ponieważ oni nie boją się ciężkiej pracy i łatwo ich znaleźć.

Jaki jest koszt zatrudnienia pracownika z Ukrainy w leasingu?

szybki leasing pracowników z ukrainy - cenaDowiedziałam się od niej, że najlepiej jest zatrudniać pracowników z Ukrainy w leasing przez agencję pracy tymczasowej. Jest to bardzo szybki sposób na znalezienie pracownika. Korzystając z opcji leasingu mamy również pewność, że zatrudnienie odbywa się w legalny sposób, a nasz pracownik posiada ważne pozwolenie na pracę oraz aktualne badania lekarskie. Agencja znajduje dla nas pracowników o odpowiednim profilu za niewielką opłatą, a my możemy wybrać z nich tych których decydujemy się zatrudnić. Oficjalnie umowę o pracę pracownicy podpisują z agencją, a my wypożyczamy ich z ich firmy – matki, jaką jest agencja pracy tymczasowej. Leasing jest więc formą wynajmu pracownika. Byłam ciekawa, ile kosztuje wynajęcie pracownika z Ukrainy w leasing. Poszukiwania takiej informacji zaczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: szybki leasing pracowników z ukrainy – cena, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko znalazłam namiary na międzynarodową agencję pracy tymczasowej w mojej okolicy. Specjalizowała się ona w zatrudnianiu pracowników z Ukrainy do pracy w Polsce. Okazało się, że prowizja za znalezienie odpowiednich pracowników jest dość niska. Jest to procent z ich wypłaty, więc kwota prowizji zależy od przepracowanych przez nich godzin. Jest to bardzo opłacalne, ponieważ wychodzi mnie to niewiele więcej niż gdybym zatrudniała ich bezpośrednio, a odchodzi mi dużo formalności oraz kosztów ubezpieczenia takiej osoby.

W takiej sytuacji zdecydowałam się więc nawiązać umowę współpracy z tą agencją pracy tymczasowej i wynająć pracowników do pracy w sadzie w formie leasingu. Jak się już wkrótce okazało to była bardzo szybka i skuteczna opcja wynajmu pracowników. Jeszcze tego samego dnia dostałam od agencji pracy CV osób, które byłyby zainteresowane pracą w moim gospodarstwie. W ciągu tygodnia udało się załatwić wszelkie formalności i pracownicy z Ukrainy mogli legalnie zacząć pracę przy zbieraniu owoców w moim sadzie.