Pasta polerska: czy przedłuża trwałość karoserii?

Dzięki zastosowaniu lekkiego środka do polerowania cząstki ścierne usuwają najwyższą warstwę przezroczystej powłoki, a wraz z nią płytkie niedoskonałości, takie jak zadrapania, ślady wirowania i uszkodzenia spowodowane przez substancje kwasowe, takie jak odchody ptaków i martwe robaki. Jednak nawet jeśli lakier bezbarwny w większości pojazdów jest dwa razy grubszy niż powłoki kolorowe, to nadal ma tylko około 6 do 8 tysięcznych cala.

Samochodowe pasty polerskie są szeroko dostępne

pasty polerskie samochodoweJeśli po wypolerowaniu powierzchnia robocza jest nadal matowa, konieczne jest powtórzenie operacji po polerowaniu przy użyciu odpowiedniej, drobniejszej masy szpachlowej. Przed zmianą masy polerskiej na inną „zgrabiarkę” należy dokładnie oczyścić tarczę polerską ostrym narzędziem w celu usunięcia poprzedniej masy. Jeszcze lepiej, zachować inne koło szlifujące dla każdej mieszanki. Piękne wykończenia można uzyskać przy użyciu najlepszej stosownej masy polerskiej nałożonej na pojedynczą ściegową tarczę polerską, filcową tarczę polerską lub filcowy bob. Po zakończeniu pracy powierzchnię roboczą można umyć w ciepłej wodzie z mydłem w celu usunięcia nadmiaru masy polerskiej lub zanieczyszczeń, które mogły się nagromadzić,  a następnie wysuszyć miękką wełnianą szmatką lub irchą. Wysoki połysk, jaki uzyskujemy, gdy stosujemy pasty polerskie samochodowe może być zabezpieczony przed przyszłym utlenianiem poprzez właściwe zastosowanie przezroczystego lakieru metalicznego. Proces polerowania usuwa materiał powierzchniowy, poprawiając powierzchnię i przygotowując ją do wyszlifowania. Zazwyczaj jest to operacja zgrubna z użyciem papieru ściernego i/lub gruboziarnistych środków polerskich. Szlifowanie sprawia, że powierzchnia jest gładka, co pozwala uzyskać wysoki połysk i lustrzane wykończenie, jeśli jest to pożądane. Odbywa się to przy użyciu tarcz polerskich i past polerskich. Polerowanie można podzielić na dwa etapy; polerowanie cięcie i polerowanie kolorystyczne. Nazwy związek polerujący i  pasta polerska są używane zamiennie i odnoszą się do drobnych wypełniaczy ściernych w połączeniu z tłuszczami, które są tworzone w substancji stałych lub cieczy. Jest to wstępny krok do „barwienia” przy użyciu pasty polerskiej. Ta operacja polerowania usuwa rysy i sprawia, że powierzchnia jest gładsza.

Czarny szmaragdowy środek polerski z przyszytą spiralną tarczą polerską jest zalecany do cięcia miedzi, mosiądzu, aluminium, stali, stali nierdzewnej, niklu i żelaza. Brązowa mieszanka polerska nie jest tak naturalna jak polerowana na czarno szmergiel, ale w jednej operacji rozetnie i pokoloruje miedź, mosiądz i aluminium. Zmniejszenie może dać jasny, satysfakcjonujący wynik, a zabarwienie może nie być konieczne.