Panowie od zadań specjalnych – czyszczenia tapicerek

 

W zeszłym tygodniu zauważyłam, że mój samochód potrzebuje gruntownego sprzątania. Nie pamiętam kiedy ostatni raz był od odkurzany i myty od środka, a ze zewnątrz tylko myłam karoserię. Jako, że zbliża się ślub kuzynki, a będę jechała swoim autem nie mogę pozwolić, by goście zobaczyli, że przyjechałam tak brudnym samochodem. Postanowiłam działać i częściowo pozbyć się największych zabrudzeń.

Firma czyszcząca tapicerkę na błysk

dokładne czyszczenie tapicerki we WrocławPo dokładnym uprzątnięciu śmieci i pozbyciu się wszelkich okruszków po jedzeniu musiałam umyć plastikowe elementy wewnątrz samochodu. Wie, że w czystszym aucie znacznie przyjemniej się jeździ i przebywa niż w zakurzonym, dlatego oprócz odwiedzenia myjni chciałam zaoferować sobie odrobinę luksusu jako kierowca. Myłam kierownicę i inne elementy ścierką i płynem. Początkowo szło mi dość łatwo, jednak detergent pozostawiał ślady. Zostawiam szaro-białe elementy drzwi i deski rozdzielczej i zadzwoniłam po fachową pomoc. Zdałam sobie sprawę, że jeżeli nie mogę poradzić sobie z najprościejszym myciem, na bank nie wypiorę tapicerki. Szukałam na forach firmy oferującej dokładne czyszczenie tapicerki we Wrocław. Zależało mi na jak najlepszej usłudze i najszybszym dojeździe do klienta. Gdy już wybrałam ekipę sprzątającą z niecierpliwością czekałam na ich przyjazd. Okazało się, że moim samochodem zajmą się panowie, którzy już nie raz mierzyli się z myciem, szorowaniem i dezynfekowaniem wnętrz pojazdów. Nie chcąc przeszkadzać w milczeniu obserwowałam ich poczynania i byłam bardzo zadowolona z tego, co widzę. Pracownicy sukcesywnie pozbywali się zalegającego kurzu i wieloletnich zabrudzeń. Oczywiście nie byłoby to możliwe gdyby nie mieli na sobie odpowiedniego stroju do bardzo żrących środków, które nie niszczą tapicerkę, ale mogą uczulać człowieka. Do tego używali jeszcze dozowników, gąbek i spryskiwaczy do jak najlepszego dotarcia i wyeliminowania brudu. Po kilku godzinach i elementy i siedzenia pachniały czystością oraz wyglądały jak nowe. Upranie tapicerki bardzo odświeżyło wygląd samochodu i nie mogłam się nadziwić, że moje autko jest tak ładne. Sam materiał nie zniszczył się i wysuszeniu mokrych miejsc praca panów była skończona, a ja byłam zadowolona jak nigdy dotąd.

Po tym owocnym sprzątaniu nie było już śladu dawnych zabrudzeń i zalegającego kurzu. Wszystko, co złe i niepotrzebne zostało wyniesione lub usunięte z pojazdu. Teraz często przesiaduję w nim słuchając, chociażby, radia by nacieszyć się efektami profesjonalnej roboty panów z ekipy sprzątającej.