Ozdobienie elewacji z pomoca profili

Każdy chciałby zamieszkać w domu, który swoim wyglądem odróżnia się od pozostałych a przy tym jest stylowy i elegancki. Ciekawym rozwiązaniem aby wzbogacić elewację domu ale zarówno i jego wnętrze jest sztukateria. Możemy wybierać w boniach elewacyjnych, kolumnach, łukach czy gzymsach. Wszystko zależy od stylu jaki wybierzemy. Sztukateria nie jest nowym wynalazkiem. Są to elementy zdobienia które znane są ze starożytności i cały czas cieszą się powodzeniem.

Gzymsy elewacyjne z profili styropianowych

profil styropianowySztukaterię wykonuje się z trwałego styropianu zabezpieczonego żywicą epoksydową a następnie pokrywa tynkiem sztukatorskim. Bardzo popularnym i często wykorzystywanym elementem do tworzenia sztukaterii jest prosty profil styropianowy. Ma on wiele zastosowań. We wnętrzu domu można nim wykończyć ścianę umieszczając go pod samym sufitem. Można również wykańczać nim sufit tworząc na nim wybrane wzory. Może być gładki lub rzeźbiony. Dodatkowo profil styropianowy służy także do tworzenia gzymsów na elewacjach. Są one trwałe, odporne na deszczem mróz słońce i inne czynniki atmosferyczne. Nawet po latach będą wciąż świeże, estetyczne i nadal będą ozdobą elewacji. Z pomocą profili możemy tworzyć gzymsy pod parapetami okien. To nie tylko estetyka ale także ochrona przed deszcze, Dzięki nim woda nie ścieka po ścianie dzięki czemu na elewacji nie powstają zacieki po wodzie deszczowe. Możemy także profilami oddzielać całe kondygnacje pięter np. w niskich blokach. Z ich pomocą możemy także tworzyć wykończenia ścian pod dachem. Jeśli mamy więcej wprawy w ten sposób możemy także ozdabiać okna i drzwi dookoła. Są lekkie a więc nie obciążają ściany budynku. Jest to nowa technika, która ma wiele korzyści. Jest to też rozwiązanie bardzo przystępne cenowo a więc na każdą kieszeń. Są łatwe w montażu. Wystarczy specjalny klej, trochę czasu i umiejętności. Wybór profilów jest szeroki. Mamy dostępne bogactwo wzorów. Dzięki temu możemy dopasować je do każdego budownictwa i do każdego stylu zarówno jeśli chcemy aby nasz dom przypominał swoim wyglądem dworek czy wolimy bardziej nowoczesny minimalistyczny styl.

To dodatek, który pomoże nam odmienić wygląd budynku. Profile styropianowe sprawdzają się świetnie tak wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Pozwalają odnowić wygląd domu. Ich wykorzystanie znacznie wpływa na estetykę budynku nic więc dziwnego, że sięga po nie w wiele osób. W szybki, łatwy a przede wszystkim niedrogi sposób możemy zmienić wygląd elewacji lub aranżacji we wnętrzu domu.