Ochronne naklejki samochodowe

 

Najlepsze lakiery samochodowe, zwłaszcza te które były objęte znakiem towarowym producentów, miały zazwyczaj spektakularny wygląd, i samochody które zostały nimi pomalowane wyglądały niczym świeżo wyprowadzone z pokazów. Jednak taki lakier wymagał ogromnego nakładu pracy i najwyższej jakości preparatów, by mógł ciągle być utrzymany w idealnym stanie, choć nawet to czasem nie pomagało w powolnym niszczeniu lakieru, spowodowanym wystawieniem na warunki pogodowe i drogowe.

Ochronne naklejki na karoserię samochodu

naklejki ochronne na autoIdealny wygląd samochodu był niezwykle ważny dla auta pokazowego jednak zauważyłem iż z czasem, nawet najlepsze kosmetyki zaczynały powoli zawodzić, mimo iż zaopatrywałem się w preparaty z najwyższej półki. Na szczęście, wielu kolegów na pokazach samochodowych miało dokładnie ten sam problem z markowymi lakierami, i coraz częściej zaczęli oni stosować naklejki ochronne na auto, by lepiej utrzymać lakier w perfekcyjnym stanie. Naklejki takie były wykonane z przeźroczystego tworzywa sztucznego i nakładane były bezpośrednio na karoserię samochodu, choć materiał spajający objęty był całkowitą gwarancją i nie uszkadzał lakieru w żaden sposób. Naklejki te różniły się od siebie zarówno poziomem przeźroczystości, powierzchnią, która mogła być błyszcząca, matowa, lub wyśrodkowana, oraz nawet kolorem. Były one w całości wykonywane na zamówienie, cięte do wymiarów konkretnego samochodu już w warsztacie i nakładane na miejscu, co zajmowało nie więcej niż piętnaście minut, w zależności od wymiarów i kształtu karoserii konkretnego pojazdu. Naklejki te doskonale chroniły samochód przed wpływem pogody. Były całkowicie wodoodporne i zapobiegały niszczeniu mokrego lakieru wystawionego na słońce, oraz matowieniu, aczkolwiek również chroniły przed uderzeniami i obtarciami spowodowanymi kontaktem z pyłem na drodze. Najlepsze jednak było to, iż naklejki te były niesamowicie tanie, zwłaszcza w porównaniu do kosmetyków samochodowych, a jeden komplet mógł służyć długie lata bez żadnych uszkodzeń.

W razie konieczności wymiany którejkolwiek naklejki ochronnej, były one bardzo łatwe do usunięcia za pomocą preparatu rozpuszczającego substancję spajającą, po czym mogły być bez trudu usunięte. Tak potraktowany samochód nie tylko posiadał o wiele większą odporność na szkodliwe warunki, ale był również o wiele prostszy w konserwacji, gdyż powierzchnia naklejek pozwalała na użycie nawet najtańszych preparatów czyszczących do całkowitego jej odnowienia, a jednocześnie była o wiele mniej podatna na uszkodzenia.