O co warto zadbać w swoim rowerze?

Rowery kupowane bezpośrednio w sklepie rowerowym, często posiadają wiele elementów, które nie są najlepszej jakości na dłuższą metę. Szczególnie w tańszych rowerach, często obserwuje się sytuację, że firmy produkujące rowery próbują na niektórych elementach oszczędzać. Warto na to zwrócić uwagę zaraz po zakupie roweru, gdyż w przyszłości może to wpłynąć znacząco na nasz komfort jazdy rowerem. Szczególnie jeśli często jeździmy rowerem, o pewne elementy roweru powinniśmy zadbać.

Zakup wygodnego siodła rowerowego i lampek

siodło roweroweJeśli już zakupimy rower warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na siodło. Współcześnie montowane siodła często są solidne, jednak jednocześnie bardzo niewygodne. O ile problem ten wydaje się błahy na krótką metę, o tyle jeśli wybierzemy się w dłuższą trasę, to z pewnością będzie to dla nas bardzo uciążliwe. Siodło powinno być dla nas bardzo wygodne, wówczas jazda na rowerze będzie komfortowa, a nawet po przemierzeniu wielu kilometrów nasze ciało nie odczuje tego tak intensywnie. Dlatego jeśli mamy możliwość powinniśmy kupić szerokie siodło rowerowe i wymienić je z oryginalnym, które może być niewygodne. Dodatkowo niektóre siodła są nadzwyczaj cienkie i małe, zdecydowanie będzie nam lepiej się jeździć na rowerze, jeśli zakupimy do swojego roweru większe siodło. Siodło również powinniśmy wybierać w zależności od tego jaki posiadamy rower. Jeśli będziemy w posiadaniu typowego roweru MTB, wówczas zdecydowanie lepiej będzie dla nas, jeśli siodło będzie większe. W rowerach przeznaczonych typowo do jazdy po asfalcie, znacznie lepiej sprawdzi się już inny rodzaj siodła. W rowerach szosowych, z reguły mamy trochę inne ułożenie ciała, gdy przemierzamy setki kilometrów po asfaltowych drogach, budowa roweru jest również inna. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie się osobiście do najbliższego sklepu rowerowego i skonsultowanie sprawy z fachowym sprzedawcą, które tam pracuje. Kompetentna osoba będzie nam w stanie pomóc w pełni z naszym problemem. Jeśli jednak chcemy pójść na łatwiznę, najszybciej będzie dla nas jak kupimy specjalną nakładkę na siodło, która również znacząco poprawi komfort naszej jazdy na rowerze.

Oprócz odpowiedniego i wygodnego siodła do roweru, jest jeszcze inna rzecz o którą powinniśmy zadbać. W rowerach, które kupujemy bezpośrednio w sklepie lub internecie, często nie ma odpowiednich lampek oświetleniowych. To jest bardzo ważna sprawa i dotyczy naszego bezpieczeństwa na drodze. Warto kupić porządne lampki rowerowe, które świecą intensywnym światłem.