Nowoczesne laserowe usuwanie owłosienia we Wrocławiu

Depilacja laserowa to jedna z najnowocześniejszych metod stosowanych w celu usunięcia zbędnego i niechcianego owłosienia. Współczesne kanony urody i mody wymuszają na kobietach posiadanie pięknego i gładkiego ciała pozbawionego włosów. Dlatego w wielu gabinetach kosmetycznych w Polsce, a przede wszystkim w większych miastach, stosuje się nowatorskie i skuteczne usuwanie owłosienia z zastosowanym najlepszych i nowoczesnych urządzeń laserowych.

Metody nowoczesnej depilacji

laserowe usuwanie owłosienia - wrocławW domowych warunkach trudno jest otrzymać zadowalające i długotrwałe efekty. Stosowanie urządzeń do depilacji lub woskowanie, wiąże się z nieprzyjemnościami i bólem. Nowoczesne laserowe usuwanie owłosienia – Wrocław oferuje w rekomendowanych salonach, które mają kilkuletnie doświadczenie w walce z nadmiernym owłosieniem. Różne rodzaje lasera, dają możliwość dostosowania odpowiedniego urządzenia do indywidualnych potrzeb i uwarunkowań organizmu. Większość laserów dzieła bezboleśnie, skoncentrowana wiązka światła przenika tylko do skóry,  nie działając  na głębsze organy i kości. Najczęściej w zabiegu wykorzystywany jest laser, który eliminuje melaninę z mieszka włosowego, co powoduje jego obumarcie, a następnie wypadanie. Proces wzrostu włosów ich naturalna biologia sprawia, że włosy są na różnym etapie wzrostu, dlatego zabieg musi być wykonany w kilku seriach. Najlepsze efekty depilacji uzyskuje się przy włosach brązowych lub czarnych. Są również lasery, które w bardzo efektowny sposób niszczą jasne i siwe włosy. Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować, dlatego wysokiej klasy gabinety prowadzą wcześniejsze konsultacje, na których klient dowiaduje się o wszystkich aspektach związanych z laseroterapią, w jaki sposób ma się do niej przygotować, a także odpowiednio zadbać w procesie rekonwalescencji. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, a potem zadbaniu o ciało w miejscu depilowania efekty są lepsze, a ciało szybciej wraca do normalnego stanu. Zabiegi w zależności od partii ciała trwają do godziny, a skóra po nich jest lekko zaczerwieniona, czasem opuchnięta i wrażliwa. Po około dwóch tygodniach od zabiegu widać jego pierwsze efekty. Należy jednak pamiętać, że nie uzyska się 100% zadowolenia po pierwszym zabiegu. Efekt depilacji laserowej odpowiada indywidualnym uwarunkowaniom organizmu, rodzaju i koloru włosów oraz skóry.

Depilacja laserowa daje najlepsze i najdłuższe efekty usuwania zbędnego owłosienia, należy jednak pamiętać, że po kilku latach warto w razie potrzeby powtórzyć serię zabiegów. Jeśli metody mechaniczne związane z depilacją, takie jak golenie i woskowanie nie odpowiadają skórze i wywołują  różnego rodzaju podrażnienia, to warto skorzystać z oferty Wrocławskich salonów i poddać się laserowym zabiegom depilacji, mimo, że koszty są dosyć wysokie.