Nowoczesne i rozbudowane maszyny tartaczne

Tartak od wielu dziesięciu lat spełnia kluczową rolę w obróbce drewna. Na przestrzeni wielu dziesięcioleci, maszyny w tartaku zmieniały się i dostosowywały do ilości pracy, a także zastosowania drewna, które jest dostarczane do danego zakładu. Dzięki temu, że nowoczesne maszyny są tak rozbudowane technicznie, i mogą pracować szybko, tartak może przyjmować wiele zamówień, a także dbać o zadowolenie stałych klientów. Jakie maszyny mogą znaleźć się w typowym tartaku?

Maszyny tartaczne o wszechstronnym zastosowaniu

precyzyjne maszyny tartaczneWspółczesne firmy, które świadczą usługi obróbki drewna, dążą do tego, aby móc posiadać bardzo rozbudowany park maszynowy, który pozwoli im na realizowanie różnych zamówień i zleceń. Do najbardziej popularnych maszyn, jakie są stosowane w tartaku, należą tak zwane traki taśmowe. Tego typu precyzyjne maszyny tartaczne służą do obróbki drewna kłodowego. Dzięki ich pracy możliwe jest przygotowywanie drewna dla gospodarstw domowych, a przede wszystkim dla przemysłu meblowego. Oprócz traków w tartaku możemy ujrzeć pilarki taśmowe, których rolą jest obróbka drewna stosowanego i cienkiego. Park maszynowy w tartaku, mogą uzupełniać także wielopiły, które są przeznaczone do prac związanych ze wszelkiego rodzaju obrzynaniem materiałów drewnianych (desek, łat czy fryz). Oprócz maszyn, które wykonują różne zadania, w tartaku są obecne także wszelkiego rodzaju podajniki, których rolą jest odpowiednie nakierowanie podawanego drewna do mechanizmu danej maszyny. Dzięki temu można przygotować materiały drewniane dla branży budowlanej, na przykład dla firm dekarskich. Wiele maszyn, które są obecne w tartaku, posiada wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Podstawowym z nich jest elektroniczny pomiar, który służy do mierzenia szerokości obrzynania danego materiału. Drugą popularną technologią są lasery, które pomagają w dokładnym cięciu, a także sprawiają, że praca jest dużo dokładniejsza i pozbawiona błędów. Wiele maszyn jest oferowanych przez dystrybutorów z wieloletnim stażem na rynku polskim. Dzięki temu mogą oni zaoferować maszyny najlepszych producentów dla wielu firm w całym kraju.

Dzięki producentom krajowych maszyn tartacznych z Polski możemy otrzymać wysokiej klasy systemy maszynowe, które mogą posłużyć nam do zainstalowania ich w nowo zakładanej firmie tartacznej, lub wymianie starego parku maszynowego na nowy. Wielu producentów oferuje także atrakcyjne rabaty, a także specjalne oferty dla nowych klientów, dzięki którym możemy szybko wyposażyć firmę w najlepszy sprzęt.