Lekkie stelaże do wanienek

Pojawienie się nowego członka rodziny w domu, bywa stresujące i przewraca codzienne życie do góry nogami. Małe dzieci wymagają poświęcenia stuprocentowej uwagi w każdym momencie życia. Pierwsza kąpiel jest sporym wyzwaniem dla rodziców, bo nie mają doświadczenia jak to zrobić. Niemowlaka trzeba trzymać na ręce, a drugą można go przemywać i należy jeszcze uważać żeby nie zamoczyć uszu, lub jeszcze nie wygojonego pępuszka.

Do czego służą stelaże pod wanienki?

lekki stelaż do wanienki dziecięcejW drugiej dobie życia maluch jest kąpany jeszcze w szpitalu przez położną. To tu młoda mama może zobaczyć jak może to zrobić w domowych warunkach. Nie jest to proste zadanie, bo trzymanie dziecka jedną ręką nie sprawia wrażenia stabilnego podparcia. Możemy zakupić specjalną wanienkę anatomiczną, w której możemy bezpiecznie kłaść dziecko i spokojnie myć obydwoma rękami. Rodzice najczęściej kąpią malucha wkładając jego wannę do brodzika prysznica, albo po prostu do dużej wanny dla dorosłych. Nie jest to wygodna pozycja, bo musimy się do dziecka schylać. Lepiej żeby znajdowała się ona przynajmniej na wysokości pasa, aby można było mieć swobodny dostęp do niemowlaka w trakcie kąpieli. Lekki stelaż do wanienki dziecięcej umożliwia ułożenie jej na dowolnej wysokości i w każdym miejscu. Jego konstrukcja została wykonana z lekkiego aluminium, więc waży jedynie dwa kilogramy. Podstawka pod wanienkę posiada regulację wysokości, dzięki której każda osoba ustawi dziecko na odpowiedniej dla siebie wysokości. Ponadto ma ona jeszcze regulację szerokości, gdyż w sklepach znajdziemy wanienki o różnych rozmiarach. Jego rozłożenie i złożenie zajmuje kilka chwil i nie zajmuje dużo miejsca. To bardzo praktyczne rozwiązanie dla niedoświadczonych rodziców. Dzięki stelażowi można kąpać malucha w łazience, w salonie, lub w jego pokoju. W sprzedaży są dostępne wanienki w zestawie ze stelażami, lub możemy je kupić oddzielnie jako dodatek. Zestaw kąpielowy może być świetnym pomysłem na prezent dla maluszka, gdyż zawiera wszystkie niezbędne produkty, łącznie z wanienką i stelażem.

Ustawiając wanienkę na stelażu, zawsze musimy stać przy dziecku, bo pomimo stabilnego wykonania, zawsze może się coś stać. Najtańsze modele kosztują około trzydziestu – czterdziestu złotych, a bardziej luksusowe z półkami i pojemnikami do przechowywania, mogą kosztować nawet sto dziesięć złotych. Oczywiście zawsze możemy poszukać w internecie używanych stelaży do wanienek, bo będą one nam służyły do momentu aż maluch wyroście i będzie mógł się kąpać w wannie dla dorosłych.