Lecznicze łóżka nefrytowe

Już tysiące lat temu nefryt był znany przez Rosjan i Chińczyków. Jest to najtwardszy materiał mineralny znany człowiekowi, dlatego, do jego obróbki wykorzystuje się mocne materiały ścieralne. Ze względu na swoją wytrzymałość był wykorzystywany do wytwarzania broni. Barwa jadeitu jest bardzo różna, waha się od standardowej zieleni po żółci, przez odcienie brunatne do głębokiej czerni. Dzisiaj jest ceniony w jubilerstwie jako kamień półszlachetny z rodziny żadów, a w medycynie za swoje działania lecznicze. 

Działanie łóżek nefrytowych

łóżka nefrytoweNefryt zbawiennie wpływa na organizm człowieka. Masujące łóżka nefrytowe są stosowane w gabinetach rehabilitacyjnych, salonach fitness i spa, sanatoriach, klubach sportowych, a także w domach prywatnych. Korzystanie z łóżek nefrytowych wspomaga odporność, przyspiesza regenerację oraz pomaga zachować równowagę biologiczną. W jego skład wchodzi wiele mikroelementów, takich jak cynk, selen, magnez, mangan i miedź. Powyższe pierwiastki pozwalają zachować równowagę w funkcjonowaniu narządów. Obecnie, nefryt, używany jest przy leczeniu schorzeń kręgosłupa i układu kostnego. Nefrytowe łóżko masujące jest wykorzystywane przy leczeniu problemów z kręgosłupem, w szczególności polecają je osoby starsze. Seniorzy często skarżą się na sztywnienie, ograniczenie sprawności ruchowej oraz nieprawidłowe ułożenie poszczególnych kręgów. Schorzenia kręgosłupa, takie jak dyskopatia i rwa kulszowa, nie pozwalają na swobodne poruszanie się, a nawet wstanie z łóżka. W takim wypadku potrzebna jest długotrwała rehabilitacja. Masaż pozytywnie wpływa na organizm człowieka. Jakość życia osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa może ulec poprawie, gdy zaczną regularnie korzystać z łóżek masujących.  Łóżko masujące rozluźnia mięśnie i ścięgna przykręgosłupowe, co przyczynia się do wprowadzenia kręgów w ich właściwe miejsce. Ponadto, masaż, wzmacnia mięśnie grzbietu i pozwala zachować większą sprawność ruchową.  

Łóżka nefrytowe są wykonane z materiałów najwyższej jakości. Podgrzanie rolek masujących do temperatury w granicach 40 – 70 stopni C pozwala na zwiększenie efektywności emitowania przez minerał promieni podczerwonych, jonów ujemnych, minerałów i mikroelementów, dzięki temu poczujecie się jakbyście dopiero co wrócili z wakacji pełnych słońca w jakimś egzotycznym kraju. Precyzyjny mechanizm masujący przeniesie cię do krainy błogiego relaksu i odprężenia. Poza tym, korzystanie z łóżek nefrytowych zbawiennie wpływa na wszelkiego rodzaju alergie, migreny, bóle i nerwice.