Kwatery w województwie lubuskim

Województwo lubuskie jest miejscem przecinania się bardzo ważnych szlaków o znaczeniu komunikacyjnym. W tym województwie znajduje się ważna odnoga komunikacyjna łącząca Wrocław z Berlinem, obecnie droga nr 18, która w najbliższych latach wróci ponownie do statusu autostradowego. Województwo południkowo jest przecięte przez drogę ekspresową s3, stanowiącą szlak komunikacyjny pomiędzy portem w Świnoujściu i Szczecinie a środkową i południową Europą i szlak wędrówek wakacyjnych z południowej Polski nad morze.

Kwatery dla zmotoryzowanych

tanie kwatery zielona góraOprócz drogi nr 18 i drogi s3, województwo lubuskie to również droga A2, najważniejszy szlak łączący wschód Europy z Europą zachodnią i szlak łączący Berlin z Warszawą. Tranzytowy charakter województwa lubuskiego jest widoczny również w dostępnej w województwie i w jego stolicy infrastrukturze noclegowej. Zielona Góra jest miastem, dla którego droga s3 jest obwodnicą. Wzdłuż drogi s3 i w jej okolicach wyrosła duża ilość moteli i tanie kwatery Zielona Góra jest pod tym względem miejsce wyjątkowym na noclegowej mapie Polski. Ilość i jakość infrastruktury przeznaczonej do odpoczynku i rekreacji po ciężkim dniu jazdy jest porównywalna tylko z okolicami autostrad: a4 na Śląsku i a1 od Łodzi do Gdańska. Kwatera w Zielonej Górze to dobry pomysł dla kogoś, kto chce odpocząć po ciężkim dniu tranzytu i posiada np. jeden dzień wolny, który może zużytkować na zwiedzenie Zielonej Góry i okolic. Miasto Zielona Góra jest ewenementem wśród polskich większych miast. Praktycznie nie uległa większym zniszczeniom w czasie II wojny światowej, zachowując swoją całą śródmiejską i staromiejską tkankę miejską. Zielonogórska starówka jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w województwie lubuskim. Tanie kwatery. Tanie kwatery w Zielonej Górze mają dysponują zazwyczaj wystarczająco dużą ilością miejsca do zaparkowania pojazdu i standardem potrzebnym do jakościowego wypoczynku. Oprócz noclegu, w wielu kwaterach na terenie Zielonej Góry, będziemy mogli skorzystać z opcji posiłku, który pozwoli nam się zregenerować i komfortowo zasiąść do pracy w nowy dzień.

Województwo lubuskie, przez lata było pod wpływem różnych, zazwyczaj większych ośrodków miejskich. Sama Zielona Góra historycznie przynależy do terenu Dolnego Śląska poprzez silne wpływy piastowskie na terenach zielonogórskich. Wraz z Dolnym Śląskie, region zielonogórski przechodził pod panowania, kolejno czeskie i niemieckie. Dopiero po 1945 roku miasto, z przedwojennej miejscowości o liczbie ludność około 25 tysięcy stało się dużym ośrodkiem tranzytowym, gospodarczym i administracyjnym.