Kiedy opłaca się montować żaluzje fasadowe?

Dzisiaj w budownictwie dąży się do tego, aby do pomieszczeń docierało jak najwięcej światła. Nikogo już nie dziwią wielkie przeszklenia w budynkach biurowych czy mieszkalnych. Takie rozwiązania nie tylko prezentują się nowocześnie, ale także są funkcjonalne. Niestety szczególnie w okresie letnim zdarzają się dni, kiedy słońce za bardzo grzeje, co jest uciążliwe dla użytkowników pomieszczeń. W związku z tym warto zadbać o to, aby ograniczyć ilość światła wpadającego przez okna do wnętrz. Jednym ze sposobów realizacji tego zadania jest montaż żaluzji.

Elewacyjne żaluzje do dużych okien

żaluzje fasadowe mazowieckieDostępne na rynku żaluzje można podzielić na dwie kategorie. Pierwszą z nich są żaluzje zewnętrzne, a drugą wewnętrzne. W przypadku dużych powierzchni okien czy całych ścian ze szkła znacznie bardziej polecane przez producentów są żaluzje fasadowe. Najczęściej wykonuje się je ze znacznie solidniejszych elementów niż te wewnętrzne. Jest to konieczne, ponieważ na elewację działają różne siły, które nie pojawiają się we wnętrzach. Wśród nich możemy wyróżnić wiatr, śnieg, niskie bądź wysokie temperatury oraz bezpośrednie nasłonecznienie. Oprócz znacznie grubszych elementów, z których zbudowana jest żaluzja zewnętrzna, producenci dbają także o to, by mechanizm do jej opuszczania i podnoszenia był solidny i wygodny w eksploatacji. Najczęściej żaluzje fasadowe mazowieckie są skonstruowane w taki sposób, aby można było nimi sterować z pomieszczenia. To znaczne ułatwienie dla mieszkańców, ponieważ nie muszą oni wychodzić z budynku by zasłonić okna przed słońcem. W zależności od rozwiązania możemy wyróżnić żaluzje ręczne lub automatyczne. Za podnoszenie, opuszczanie oraz nachylenie żaluzji automatycznych odpowiada specjalny napęd elektryczny umieszczony w specjalnej puszcze montowanej bezpośrednio nad kurtyną. Fasadowe rozwiązania są trwałe, bezpieczne, trudno je uszkodzić i przede wszystkim efektywnie się prezentują. W ofercie producentów dostępnych jest wiele ciekawych propozycji, jeśli chodzi o kolorystykę danego rozwiązania, jego wielkość czy nawet połysk.

Żaluzje fasadowe są dobrym rozwiązaniem także wtedy, gdy w mieszkaniu lub domu są bardzo wąskie parapety. Wtedy opuszczenie zasłony wiązałoby się z koniecznością przestawienia roślin czy innych rzeczy ustawionych bezpośrednio przy oknie. Oszczędność miejsca w pomieszczeniu to także zaleta tego typu rozwiązań, którą docenia szerokie grono klientów. Żaluzje elewacyjne wyróżniają się więc funkcjonalnością, estetycznym wyglądem oraz przede wszystkim bezpieczeństwem.