Jakie są ceny wykonania charakterystyki energetycznej budynku?

 

Od kilkunastu lat zajmuje się prowadzeniem wynajmu mieszkań. Posiadam wiele lokali, które wynajmuje do celów mieszkalnych i gospodarczych. Bardzo dbam o to, aby zawsze dopełniać wszelkich formalności, do których obliguje mnie prawo. Jednym z dokumentów, o których zawsze muszę pamiętać jest świadectwo charakterystyki energetycznej nieruchomości. Taki dokument wystawiany jest raz na dziesięć lat i po tym czasie muszę je odnawiać. Zauważyłem, że w tym roku muszę wykonać charakterystykę energetyczną, dla kilku lokali, których jestem właścicielem.

Wykonałam charakterystykę budynku w dobrej cenie

charakterystyka energetyczna budynku - cena konkurencyjnaJak dobrze pamiętałam koszt wystawiania takich dokumentów nie jest zbyt niski. W związku z tym, zależało mi na tym aby wykonać je w jak najlepszej cenie. Postanowiłam najpierw sprawdzić ceny w kilku firmach energetycznych, które mają siedziby w mieście gdzie posiadam swoje lokale. Poszukiwania odpowiednich informacji rozpoczęłam od internetu. Wiedziałam, że kiedy wpiszę w wyszukiwarkę frazę: charakterystyka energetyczna budynku – cena konkurencyjna, to znajdę wiele cennych informacji. Dzięki temu udało mi się porównać ceny wykonania charakterystyki energetycznej budynku w kilku firmach. Wybrałam najlepszą ofertę dla siebie. Była to firma energetyczna, która oferowała wystawienie świadectwa w dobrej cenie, która zależna była od tego jak duży jest lokal. W przypadku lokali mieszkalnych cena wynosiła od dwustu pięćdziesięciu do czterystu złotych za lokal. Była ona trochę wyższa w przypadku lokali gospodarczych, w których świadczone są usługi na rzecz osób trzecich. W tym przypadku cena za wystawienie świadectwa charakterystyki energetycznej wynosiła od pięciuset do tysiąca złotych. Wciąż była to jednak dobra cena. Korzystając z doświadczonych firm energetycznych zyskuje się pewność, że pomiary konieczne do wystawienie świadectwa będą wykonane przez uprawnionego elektryka, który ukończył studia wyższe lub posiada zdany kurs państwowy, który upoważnia do wykonywania tego zawodu i odpowiednich pomiarów.

 Muszę przyznać, że to był bardzo dobry wybór. Ta firma posiadała bardzo szybkie terminy i mogłam się z nimi umówić na dogodny dzień. Pomiary został wykonane bardzo szybko i sprawnie, a na wystawienie świadectwa musiałam poczekać tylko jeden dzień. Teraz mam już wszystkie dokumenty, których potrzebuje żeby móc dalej legalnie wynajmować moje lokale. Na szczęście okazało się, że z instalacją elektryczną w moim lokalach wszystko jest w porządku i nie muszę dokonywać żadnych napraw.