Jaki materac dla psa wybrać

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważny w jego życiu jest sen. Jednak jest on niezbędny nie tylko w naszym życiu. Równie ważny jest on dla naszych czworonożnych pupilów. Właściciele psów doskonale wiedzą, jak dużą ilość czasu poświęcają na sen ich pupile. Wynika to nie z lenistwa, ale potrzeb jego organizmu. Aby w pełni odpocząć pies potrzebuje nawet do 14 godzin snu. Jest to głównie podyktowane wiekiem naszego czworonoga. Starsze oraz szczeniaki będą potrzebowały znacznie więcej snu niż dorosłe psy. 

Materac – najlepsze legowisko dla psa 

najlepszy materac dla psaAby zapewnić komfort snu musimy wybrać najlepszy materac dla psa idealnie dobrany do jego rozmiarów. Warto mieć na uwadze, że pozycja, którą często wybierają nasze pupile jest spanie na boku. Pozwala ona na wejście w najgłębszą fazę snu. Jeśli stoimy przed wyborem legowiska z pewnością mamy wątpliwości na jaką formę się zdecydować. Parametry na jakie powinniśmy zwrócić uwagę to z całą pewnością wielkość psa podczas snu na boku oraz jego cechy charakteru. Materace są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla dużych psów. Ponadto są one polecane dla tych, które lubią otwarte przestrzenie oraz są towarzyskie. Ważne jest, aby nic nie ograniczało jego ruchów. Kolejnym parametrem, z którym się spotkamy jest materiał, z którego będzie wykonane legowisko. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się dzianina futerkowa lub polar. Ich główną zaletą jest wygoda jaką zapewnia pupilowi. Jeśli zdecydujemy się na taki zakup warto poszukać legowiska, które ma odpinany pokrowiec. Materiał taki jest ciężki w czyszczeniu ręcznym dlatego też, podstawą jest możliwość wyprania go w pralce. Innym równie dobrym materiałem jest eko-skóra, która jest znacznie prostsza w utrzymaniu higieny i porządku. W razie zabrudzeń wystarczy jedynie przeczyścić ją wilgotną szmatką. Nie są one jednak one zbyt trwałe. Bardzo często pazury psów wbijają się w materiał przez co często dochodzi do wykruszania się. Wygląda to nie tylko nieestetycznie, ale zmniejsza również komfort snu naszego czworonożnego przyjaciela. 

Wiedząc jak ważny jest sen w życiu naszego psa, zdecydowanie powinniśmy się udać na poszukiwania idealnego legowiska. Jeśli nas pies nie polubił dotychczasowego, przed każdą drzemką kręci się niecierpliwie wokół posłania, bądź co gorsze doszczętnie je pogryzł, może to świadczyć o naszym złym wyborze. Pamiętajmy, że legowisko, które wybieramy nie ma być dekoracją naszego domu, a miejscem odpoczynku dla naszego psa. To jego upodobaniami powinniśmy się kierować podczas kupna materaca.