Gdzie spędzić wymarzone wakacje?

Polska to przepiękny kraj, istnieje tu wiele niepowtarzalnych miejsc, które warto zobaczyć. To prawdziwy raj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Wszyscy, którzy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, mają kilka ciekawych propozycji na swój idealny aktywny wypoczynek. Piękne rzeki i jeziora, majestatyczne góry oraz niepowtarzalne może Bałtyckie. Gdzie warto wybrać się na swoje wymarzone wakacje?

Spływy kajakowe rzeką Słupią

spływ kajakowy słupiaIstnieje w Polsce miejsce, do którego co roku przyjeżdżają setki turystów z całego kraju. O jakim miejscu mowa? To rzeka Słupia i jej cudowne okolice. Właśnie tam, każdego roku zjeżdżają miłośnicy aktywnego wypoczynku. Rzeka Słupia to liczący ponad sto trzydzieści kilometrów długi szlak wodny, po którym kajakarze mają możliwość beztrosko pływać. Nad Słupią istnieją liczne miejsca, w których bez najmniejszych problemów będziemy mogli wynająć kajak lub ponton. Następnie mamy możliwość przepłynąć długi kawałek rzeki, a nawet całą. W tym cudownym miejscu w okolicy otacza nas przepiękna przyroda. Płynąc rzeką Słupią będziemy mogli beztrosko podziwiać liczne widoki w postaci urokliwych jezior oraz lasów. Spływ kajakowy Słupia to idealny pomysł na spędzenie niepowtarzalnego urlopu. Nad Słupię warto wybrać się zarówno na krótki weekendowy wypad, jak i bardziej dłuższy okres czasu. Jeśli kochamy przyrodę i lubimy aktywnie spędzać czas, warto w to miejsce zabrać ze sobą całą swoją rodzinę. Równie dobrze zrobimy, gdy na wycieczkę zabierzemy swoich najlepszych przyjaciół i znajomych. Nad rzeką Słupią mamy możliwość wynająć miejsce do rozstawienia swojego namiotu. To idealne miejsce do spędzenia wesołych chwil przed ogniskiem. Wspólne grillowanie oraz śpiewanie ulubionych hitów, to właśnie tam jest ku temu idealne miejsce. Co warto jeszcze zabrać nad rzekę Słupię i jak powinniśmy się na taką wyprawę przygotować? Spływ kajakowy lub pontonowy zawsze powinien być odpowiednie przygotowany, by później nic nas nie zaskoczyło. Zmienna pogoda to największe ryzyko podczas takich wypraw.

W pierwszej kolejności nad cudowną rzekę Słupię powinniśmy zabrać odpowiednią odzież. To najważniejsza kwestia, gdyś wiosłując beztrosko nad rzeką, możemy być narażeni na zmiany pogodowe. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy w danym dniu będzie mocno padał deszcz lub wiał wiatr. Zawsze powinniśmy spakować ze sobą porządną kurtkę wodoodporną oraz wytrzymałe buty. Dodatkowo nigdy nie powinniśmy zapomnieć o czapce. Ciepła czapka zawsze ochroni nas przed chłodnym wiatrem.