Dobrodziejstwo masła shea

Od dawna wiemy, iż naturalna pielęgnacja jest kluczem do pięknej i zdrowej skóry, dlatego coraz częściej sięgamy po pojedyncze składniki, które często możemy również wykorzystać w naszej kuchni. Jedną z takich opcji jest masło shea znane także jako masło karite. Wytwarza się je z Masłosza Parka, a jest ono pod postacią delikatnie beżowego masła, które pod wpływem ciepła zamienia się w postać oleistą. Wydawałoby się, iż jest to jedynie olej, jednak kryje on za sobą szereg ciekawych właściwości, o których powinniśmy wiedzieć, a dzięki temu zacząć stosować shea.

Pielęgnacja z masłem karite

masło shea nierafinowane ekologiczneJest to naturalny kosmetyk afrykański pozyskiwany z drzewa o nazwie Masłosz Parka. Wydobywa się go pod postacią delikatnie beżowego masła, które pod wpływem ciepła zamienia się w olej. Ten produkt naturalny niesie za sobą wiele zastosowań w naszej kuchni, a także w naturalnej pielęgnacji. Warto pamiętać, iż najlepszą opcją pielęgnacyjną jest masło shea nierafinowane ekologiczne, gdyż to ono zawiera bogactwo właściwości. W przypadku masła rafinowanego możemy być pewni, iż większość drogocennych witamin, antyoksydantów i innych elementów została zniszczona w trakcie procesu rafinacji. Naturalne i nierafinowane masło karite niesie ze sobą wiele ciekawych właściwości. Przede wszystkim dzięki witaminom z grupy A i E zauważymy, iż wpłynie pozytywnie na opóźnienie procesów starzenia się skóry, a także zminimalizuje rozwój wolnych rodników. Shea również fenomenalnie odżywia i ujędrnia naszą skórę, dzięki czemu zauważymy szybsze gojenie się ran i znakomite łagodzenie podrażnień. Warto też wspomnieć, iż to doskonały kosmetyk radzący sobie z ciężkimi warunkami atmosferycznymi takimi jak mrozy, deszcz czy słońce. Dlatego powinniśmy zacząć stosować masło shea w swojej pielęgnacji. Oczywiście, przed rozpoczęciem tego typu pielęgnacji zróbmy próbę alergiczną, ponieważ jak każdy produkt pochodzenia naturalnego, ale również i krem drogeryjny, może nas uczulić. Aby uniknąć takich nieprzyjemności warto sprawdzić masło na małym skrawku ciała.

Wybór masła shea jest jedną z lepszych opcji na jakie możemy się zdecydować. To wszystko dzięki silnym właściwościom regeneracyjnym i odżywczym tego naturalnego produktu. Sprawdzi się ono na nasze ciało, skórę twarz, a także wygładzi i wzmocni nasze pasma włosów. Ten uniwersalny afrykański produkt zaskoczy wielu z nas swoimi właściwościami, dlatego warto rozpocząć regularną pielęgnacje z masłem karite najszybciej jak tylko będziemy mogli z uwagi na jego właściwości.