Cięcie pleksi laserem impulsowym

Krótsze długości fal są zwykle potrzebne do przetwarzania urządzeń mikroelektronicznych, które wymagają najdrobniejszych szczegółów lub rozdzielczości, jaką można osiągnąć. Laser impulsowy o długości fali 1060 nm jest odpowiedni do skomplikowanego spawania, cięcia i wiercenia metali. Średni poziom mocy tych laserów waha się od 15 watów do 600 watów i są zasilane z lampy błyskowej.

Małe i duże urządzenia do cięcia laserem

precyzyjne cięcie pleksi laseremCzęstotliwości impulsów wynoszą zwykle od 1 do 25 impulsów na sekundę dla laserów o poziomach mocy do 50 watów i od 1 do 1000 impulsów na sekundę dla laserów o największej mocy. Główną cechą lasera impulsowego jest jego wysoka energia na impuls, która może dochodzić do 80 J dla lasera o największej mocy. Ten laser działa za pomocą nakładających się na siebie precyzyjnie kontrolowanych impulsów laserowych do kontrolowania postępu cięcia lub spawania, a w przypadku wiercenia kilka impulsów może być dostarczanych w tym samym miejscu. W zastosowaniach takich jak precyzyjne cięcie pleksi laserem stosuje się współosiową dyszę wspomaganą gazem z małym otworem pod wysokim ciśnieniem, która pomaga usunąć stopiony materiał ze ścieżki cięcia lub otworu. Jeśli większość wiązki jest pochłaniana przez obiekt, co ma miejsce najczęściej przy obróbce materiałów laserowych, to głównymi cechami, które należy wziąć pod uwagę, są średnia siła światła lasera, jego natężenie na obiekcie, na który trafia, i długość fali. Intensywność na poziomie podstawowym to jasność wiązki lasera. Długość fali to sekwencja fal wytwarzanych przez fotony. Fotony fluktuują w tym samym typie fali. Średnia moc wiązki laserowej jest mierzona w watach (W). Wszystkie lasery mają aktywny ośrodek, który pochłania energię. Medium może składać się ze stałego materiału podobnego do kryształu, płynu, gazu (np. W laserze CO2) lub diody i zawiera atomy absorbujące energię. Laser musi mieć również metodę wzbudzania atomów. Istnieją różne typy małych wycinarek laserowych w zależności od rodzaju zadania cięcia laserowego, które chcemy. Możemy ciąć stal węglową laserem CO2. Są graficy firm zajmujących się cięciem laserowym, którzy mogą ustawić dowolny plik, aby był gotowy do cięcia laserowego.

Firmy te dostarczają produkty wycinane laserowo do użytku przez konstruktorów, architektów, projektantów obiektów handlowych i budowlanych, posadzek i inne firmy specjalizujące się w projektowaniu przemysłowym. Możemy umówić się na spotkanie z tymi ekspertami lub wysłać do nich e-mail z sugestiami i poradami na temat najlepszych materiałów i metod cięcia laserowego.