Atrakcje turystyczne zachodniej częsci Kotliny Kłodzkiej

Kudowa-Zdrój to miejsce, które kojarzy nam się przede wszystkim ze znanym na całą Polskę miejscem uzdrowiskowym. Zjeżdżają do niego kuracjusze z całego kraju i zagranicy, gdzie są poddawani wszelkiego rodzaju zabiegom, mającym na celu poprawę ich stanu zdrowia. Jednak Kudowa-Zdrój jest także miastem, które leży w niezwykle ciekawej turystycznie okolicy. Wiele atrakcji mieszczących się nieopodal tego miasta są unikalnym na skalę całego kraju świadectwem niezwykłej odrębności przyrodniczej Kotliny Kłodzkiej od reszty kraju.

Atrakcje okolic Gór Stołowych i Kudowy-Zdroju

znane atrakcje turystyczne w kudowie zdrójOczywiście musimy tutaj zacząć od niezwykle bogatej oferty uzdrowiskowej, która jest tak rozwinięta ze względu na niezwykle bogatą tradycję leczniczą tej miejscowości. W Kudowie-Zdroju możemy zatem doświadczyć leczniczych kąpieli kwasowęglowych, biczy szkockich czy masaży podwodnych. Ze wszystkich zabiegów korzystają osoby starsze, cierpiące na różne przewlekłe choroby, a także będące dotkniętymi skutkami wypadków komunikacyjnych itd. Lista zabiegów, jakie są wykonywane w Kudowie, jest niezwykle długa, a każdy, kto chce tutaj przyjechać na pewno znajdzie kilka najbardziej mu odpowiadających. Znane atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój nie kończą się jednak tylko na zabiegach leczniczych. Musimy tutaj wspomnieć o bliskości Gór Stołowych, które dzięki swojej niezwykłej historii geologicznej są unikatem na skalę ogólnopolską. W Kudowie możemy także spróbować leczniczych wód, które są wydobywane tutaj od setek lat z krystalicznie czystych ujęć podziemnych. Istnieją także specjalne pijalnie tychże wód, które są umieszczone w centrum miasta. Własności lecznicze tej wody są wykorzystywane w leczeniu wielu schorzeń i chorób, a także mogą być pomocne w profilaktyce tych schorzeń. Do Kudowy warto przyjechać także, gdy interesujemy się historią pogranicza polsko-czeskiego. Istnieje tutaj nawet specjalny szlak pogranicza, który grupuje wiele atrakcji turystycznych, które są rozmieszczone nieopodal granicy Polski, a także samej Kudowy-Zdrój. Wiele atrakcji turystycznych jest związanych z zawiłą historią tego regionu.

Okolice Kudowy, tak jak i cała Kotlina Kłodzka to region, który obfituje w niezliczoną ilość atrakcji turystycznych. Swoje miejsce znajdą tutaj zarówno wielbiciele wielogodzinnych wycieczek i lekkiego trekkingu górskiego, jak i turyści przyjeżdżający wypoczywać w uzdrowiskach i sanatoriach. Niezwykła jak na wielkość miasta Kudowy-Zdrój liczba atrakcji turystycznych czyni z tego miasta niezwykle ważny punkt na mapie naszego kraju.